انجام آزمایش covid-19 در کمترین زمان در آزمایشگاه تخصصی کوثر

شهروند گرامی:

باکمال خوشحالی به اطلاع میرساند که در پی شیوع بیماری کرونا آزمایشگاه پاتوبیولوژی کوثر ساوه موفق به راه اندازی سرولوژی کرونا شده است .

کاربرد این آزمایش وارزش آن در موارد زیر است:

۱-اشخاصی که به ویروس آلوده شده اند و بدون علامت هستند چنانچه نتیجه آزمایش سرولوژی این افراد مثبت باشد به این معنی است که احتمالا در برابر ویروس ایمنی کسب کرده اند ومیتوانند بارعایت مقررات کشوری وزارت بهداشت به زندگی عادی وفعالیت اقتصادی خود بپردازند این افراد برای خود و دیگران خطری ندارند.

۲-اشخاصی که بهبود یافته اند چنانچه نتیجه آزمایش سرولوژی مثبت نداشته باشند به این معنی است که احتمالا ایمنی دارند وشاید کمتر در معرض خطر ابتلای مجرد بیماری قرار گیرند . این گروه نیز با رعایت مقررات کشوری وزارت بهداشت میتوانند از قرنطینه خارج شده و به فعالیت طبیعی واقتصادی خود بپردازند.

۳-افرادی که آزمایش سرولوژی منفی دارند به این معنی است که به ویروس کرونا مبتلا نشده اند وفاقد ایمنی هستنداین افراد جهت ممانعت از آلودگی به ویروس بهداشت فردی را بطور کامل رعایت کنند.

توصیه میشود جهت بررسی وجود ایمنی اکتسابی در برابر ویروس کارکنان گروه پزشکی و اشخاص در معرض ابتلای بیشتر این آزمایش را انجام دهند.

افراد در معرض ابتلای بیشتر مانند:

  • سالمندان
  • بیماران دیابتی
  • بیماران با ناراحتی قلبی وفشارخون
  • اشخاصی که بیماری خود ایمنی دارند
  • بیمارانی که داروهای کاهش دهنده سیستم ایمنی مصرف می نمایند.

شایان توجه است افرادی که سرولوژی مثبت دارند وبخواهند در اجتماع ظاهر شوند بهتر است آزمایش PCR نیز انجام دهند در صورت منفی بودن با اطمینان بیشتری از قرنطینه خارج شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *